وبلاگ - آخرین اخبار

عامل اصلی شکست در برنامه ریزی!؟

معمولا وقتی بچه ها برای دفعات اول برنامه ریزی میکنند برنامشون شکست میخوره و به شکست در برنامه ریزی میرسن
و همینجا هم هرچی امید و انگیزه داشتن پر پر میشه و بچه ها به دو دسته تقسیم میشن،گروه اول با شکست در برنامه ریزی همه چیو میبوسه میذاره کنار،که این دسته بیشتر دختر خانوم ها رو شامل میشه،گروه دوم برنامه ریزی رو بلکل کنار میذاره و بدون هیچ برنامه ای درس خوندن رو بی هدف ادامه میده.

 

در این مقاله میخوام بپردازم به دلایل/ دلیل شکست در برنامه ریزی و تبعات بسیار شدیدی که برای دانش اموزان پایه و بخصوص برای کنکوری ها داره.
مشکل اول وقتی بوجود میاد که حین نوشتن برنامه،فرد یه نگاه سوپرمن مانندی به خودش داره و تصور میکنه هرچی بیشتر رو کاغذ بیاره و حجم دروس رو سنگین تر کنه بهتره و سرعتر به چیزی که میخواد میرسه،در صورتی که این یکی از مهلک ترین اشتباهاتیه که یه کنکوری میتونه انجام بده.

  

  • با اینکار در ابتدا با شکست در برنامه ریزی مواجه میشه و اعتماد به نفس خودش برای نوشتن برنامه های بعدی رو از دست میده،از طرف دیگه با از دست دادن اعتماد به نفس هدف و انگیزه ی خودش رو گم میکنه و مدتی طول میکشه تا به جایگاه اصلی خودش برسه،پس در اولین نکته توجه کنید برنامه باید کاملا منطقی و متناسب با توانایی شما چیده بشه تا با شکست در برنامه ریزی مواجه نشید.

 

  • مورد دومی که لازمه به اون اشاره کنم این هست که تعدادی از دانش اموزان و کنکوری های عزیزم،به توانایی خودشون توجه میکنن و متناسب با اون برنامه رو مینویسن اما باز هم به شکست در برنامه ریزی میرسن،دلیل شکست برنامه گروه دوم اینه که شرایط خودشون از جمله ساعت خواب و بیداری و احتمالاتی که ممکنه در طول یک روز پیش بیاد رو در نظر نمیگیرن.

 

  • این عزیزان کاغذ و قلم برمیدارن و شروع میکنن،8 تا 10 زیست،10 – 12 ادبیات و …
    ببینید عملا چنین برنامه ای از همون ابتدا واضح و مشخصه که اجرا ناشدنیه،خودتون به این سوال جواب بدید کدوم یکی از ما میتونیم قطعا بگیم فردا راس 8 پشت میزمون نشستیم؟کدوممون میتونیم بگیم ساعت 10 کاری واسمون پیش نیاد که مجبور بشیم حتی چند دقیقه مطالعمون رو عقب بندازیم؟

 

  • شما وقتی احتمالات رو در برنامه ی خودت رعایت نکنی و صرفا با چیدن برنامه ساعتی،خودت رو یه ماشین تصور کنی،به قطع با شکست در برنامه ریزی روبرو میشی و اولین تایم مطالعه ت هم که از دست بره بصورت طبیعی ذهنت درگیر فرصت از دست رفته میشه و با تمرکز از دست رفته باقی برنامتو نمیتونی انجام بدی،اگر هم به همین منوال پیش بره یکدفعه میبینی که کل تابستون رو از دست دادی.
    به هرچی باشه همه ما ادم هستیم و نمیتونیم پیش بینی کنیم فلان موقع دقیقا قراره در حال انجام چه کاری باشیم،پس سعی کنید برای جلوگیری از شکست در برنامه ریزی برای خودتون برنامه ی ماشینی و ساعتی نچینید.

 

منتظر بخش های بعدی این مطلب باشید …

  
 

کلیپ های 60 ثانیه ای موفقیت در کنکور فقط در اینستاگراممون

اینستاگراممون

نکات و ویس های کوتاه مشاوره ای را در کانال تلگرام ما بشنوید

کلاس کنکور 99

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره کنکور مهندس رضائی نیا

در تمام زندگی بدلیل لطف بزرگی که خداوند منان به من داشته
بار مسئولیتی را روی دوش خود احساس میکردم و همواره در
پی این بودم که بتوانم روزی اگر فرصتی دست داد این دین را ادا کنم
و هرآنچه نوجوانان و جوانان سرزمینم لازم دارند برای موفقیت،از طول
تمام سالهایی که در امر مشاوره کنکور فعالیت داشتم صرف پیشرفتشان کنم
و بتوانم در شادی شما عزیزان سهیم باشم،سپاسگذار خداوندم
که این فرصت پس از مدت زیادی دست داد و قسمت بر این شد که
مرکزی تحت عنوان مشاوره کنکور ایجاد بشود و …
سرتان سلامت حالتان خوش زندگیتان پر برکت.

آرین رضائی نیا مشاور کنکور

پادکست های مشاوره ای و ویس کارگاه ها
مقالات برتر متناسب با بازه زمانی
بزودی برگذاری کارگاه های اموزشی