وبلاگ - آخرین اخبار
هنوز هم میشه شروع کرد

استارت از صفر مطلق برای کنکور 99 !(آیا هنوز هم میشه شروع کرد؟)

یه سلام سرحال به شما بچه های گل،امیدوارم شدیدا سرحال باشین،گرچه میدونم یه تعدادیتون نیستین!بقیه بچه ها برن سر درس و مشقشون امروز روی صحبتم با اون گروهیه که حال دلش خوب نیست،شاید یمقدار ترسیده باشه حتی و نمیدونه باید چیکار کنه و از کجا شروع کنه و کلی علامت سوال دیگه توی ذهنش داره؟

کم و بیش همونطور که خودتون هم تعدادیش رو داخل کانال میبینید داره به گوشم میرسه یه تعدادی از رفقامون با وجود هدف و خواسته ای که حق خودشون میدونن هنوز شروع نکردن و درگیر این مسئله شدن که چطور میشه شروع کرد و از کجا و ایا هنوز هم میشه شروع کرد و نتیجه ی خوب واسه کنکور99 و گرفت با وجود اینهمه داوطلب اماده که شاید خیلیاشون از سال دهم و یازدهم شروع کردن؟امروز میخوام یمقدار باهاتون گپ بزنم و به چندتا سوال پایینی جواب بدم:

 

 • 1.امیدی هست،الان شروع کنم و به پزشکی/مهندسی (دانشگاه های خوب) برسم؟
 • 2.من هیچی یادم نمیاد از سالهای قبل اما هدف دارم چیکار کنم تو این یک سال مونده تا کنکور 99 که نتیجه بگیرم؟
 • 3.چی بخونم و از کجا بخونم؟ازمون برم یا نه اصلا کدوم موسسه ازمون خوبه کدوم بد!
 • 4.همش فکر میکنم دیره و دیگه نمیشه کاری کرد،ای کاش از همون سال دهم و یازدهمم شروع میکردم !

 

اینها مقدمه ای بود که برسیم به اصل ماجرا،چطور از صفر استارت بزنیم و به پزشکی و دندون و مهندسی شریف یا هرچیز دیگه ای برسیم؟

ببین عزیز من،درسته و قبول دارم که یه تعداد زیادی اومدن و از سالهای دهم و یازدهم شروع کردن،قبول دارم یه عده مدرسه های خوب درس میخونن و یه تعدادی هم تیزهوشانی هستن و میدونم دقیقا این سوال تو ذهنته و که من این شرایط رو ندارم ایا واقعا میتونم به رشته و دانشگاهی که خیلی وقته آرزشو دارم برسم؟با وجود اینهمه رقیب اماده و …

قبول دارم روی کاغذ اونا از تو جلو ترن،شرایط بهتر و ذهن اماده تر دارن اما فقط روی کاغذ !!!

 

تا حالا کسی رو دیدی توی خونواده یا دوست و اشنا که بچه کنکوری داشته باشن و بگن فلانی از صب تا شب سرش تو درس و کتابه و فقط مسیر مدرسه رو میره و میاد باقی تایمش به درس خوندن و تست زدن میگذره،بعد که نتایج میاد پیگیر میشی میبینی فلانی رتبه کنکورش در بهترین حالت بین 20 تا 40 هزار شده!اگر ندیدی از دو حالت خارج نیست یا ارتباطی با فک و فامیلت نداری یا هم خیلیاشون حقیقت رو بهت نگفتن!

هنوز هم میشه شروع کرد

امروز میخوام بهت بگم این داستان اکثر رُقباییته که از قبل شروع کردن و واسه خودت از اونها غول ساختی،همش داری میگی دیر شده من الانم شروع کنم اصلا نمیدونم باید چیکار کنم  چی بخونم،چه منابعی واسه کنکور 99 بخرم و از کجا و چطوری شروع کنم و فلان …

 

ببین عزیز من چیزی که مهمه توی کنکور ساعت مطالعه و یه ماه و یه سال زودتر شروع کردن نیست،مهم نیست از کی شروع کردی،مهم نیست روزی چندساعت توی اتاقت حبس میکنی خودتو و سرتو میکنی تو کتاب !

 

اگه اینا مهم نیست پس چی مهمه؟

خیلی ساده بهت بگم کنکور کاری نداره به چقد خوندنت،کنکور به چطور خوندنت کار داره یعنی کیفیت مطالعه ! که در یه پادکست کامل توضیحش دادم میتونی روی لینک بزنی و بشنوی.
نمیدونم متوجه منظورم میشی یا نه،شاید تو الان به ظاهر از رقبایی که راجبشون حرف زدیم عقب تر باشی اما خیلی زیاد بودن بچه هایی مثل تو،که در سالهای قبل از همین فرصتی که تو داری به اندازه ی 12 ماهِ با کیفیت استفاده کردن و رتبه های زیر 1000 و حتی تک رقمی رو بدست اوردن.

 

اما اگه اینطوره تکلیف اونایی که از اول تابستون و یا حتی از سالهای قبل تر شروع کردن چی میشه؟یعنی اونا بهتر از ما نیستن؟

میدونی تفاوت تو با اون کنکوری هایی که قبلتر از تو شروع کردن چیه؟تفاوتتون اینه که اونا یه وقت زیادی واسه از دست دادن داشتن، وقت داشتن که قلق گیری کنن وقت داشتن که مسیر رو اشتباه برن و دور بزنن دوباره برگردن از صفر شروع کنن،وقت داشتن دست دست کنن و هی امتحان و خطا کنن.

تنها تفاوتتون اینه که تو زمانی واسه از دست دادن نداری،اما این خودش یه برگ برنده س!
میپرسی چطور؟ به 2 دلیل:

اینستاگرام ما

 • 1.تو با این سایت اشنا شدی و یه طرح کاملا رایگان رو شروع کردیم که از صفر تا صد کنکورت رو پوشش میده و دیگه راجبش چیزی نگم بهتره خودت روی لینک بزن و ببینش (طرح جامع کنکور 99)،خلاصه هرچیزی از مشاوره تحصیلی بخوای رایگان در اختیارت هست،حتی میتونی مشکلاتت رو واسه ادمین کانال تلگراممون بفرستی که لینک کانال رو پایین همین صفحه واست گذاشتم.
 • 2.طبق قانون پارکینسون به هرکسی هرچقدر وقت بدی کارش رو دقیقا تا انتهای همون وقت تموم میکنه،تفاوتی نمیکنه یه کار کوچیک رو 12 ساعت بهش وقت بدی یا یه کار بزرگ رو 2 ساعت،زمانی هم که الان داری شاید رتبه 1 و 2 کنکور نشی اما بهت قول میدم برای دو رقمی شدن کافیه و با این رتبه به هر رشته و دانشگاهی که بخوای میتونی برسی.

 

این یعنی از همین الان اگر هدفت جدیه باید یه هدف درست و یه نقشه راه کاملا واضح واسه خودت اماده کنی و طبق اون پیش بری
اما یه سوال پیش میاد! منی که اینقد وقتم حساسه و باید کاملا حساب شده کار کنم واقعا میتونم به نتیجه ای که میخوام برسم یا شما فقط دارین بهم انگیزه واهی میدین؟

 

به هیچ وجه موافق حرفت نیستم،انگیزه کجا بود بچه؟!
این حرفایی که بهت میزنم نتیجه ی سال هاییه که از زمین خاکی شروع کردم و زندگی موفقیت ها و شکست های هزاران نفر مثل تو رو دیدم چون قدم به قدم کنارشون بودم،تعداد زیادیشون از شاگرد های خصوصیم بودن و کاملا شرایط، انتخاب ها و نتیجشون رو انالیز کردم تا به این مرحله برسم و به تو بگم که تو فقط مقداری انگیزه،یه باور به خودت و تواناییات و یه محرک و نفشه ی راه مثل همین سایت که الان توش هستی میخوای تا برسی به خواسته ها و آرزوهات،معتقدم همین 3 عنصر باعث ایجاد هر موفقیتی در هر زمینه ای از زندگی میشه،اگر زندگی نامه بزرگان رو بخونی دقیقا وجه تشابه همه شون اینه که وقتی این سه عنصر رو بدست اوردن شرایطشون شروع کرد به تغییر کردن و رشد چند میلیارد دلاری رو تجربه کردن.

 

حالا آقای رضایی نیا همه ی اینا درست،من اون نقشه راهی که میگین رو از کجا بیارم منکه گفتم صفر صفرم،هیچی نمیدونم هیچ تجربه ای هم ندارم؟

اها،میرسیم به بخش جذاب ماجرا،مثل همیشه بی مقدمه بهت میگم،هرآنچه نیاز داری تا برسی به اون نقشه و بتونی مسیر کنکورت رو با موفقیت کامل پشت سر بذاری رو در قالب طرح  رایگان رتبه پروری کنکور 99 واست اماده کردم و بهت یاد میدم و تا این لحظه که باهات صحبت میکنم چندین قسمتش اماده شده و روی سایت و پیج اینستاگرام و کانالمون در تلگرام قرار گرفته،این مقاله صرفا واسه این بود که بدونی تو هنوز کلی وقت داری که دقیقا به همون خواسته ای که همیشه آرزوشو داشتی برسی،بخش های بعدی این مقاله رو در سایت و کانال تلگرام به رایگان دنبال کن،اونجا بهت میگم و یاد میدم که چطور یه هدف درست انتخاب کنی،چطور بخونی از چی بخونی ازمون بری یا نه،عقب افتادگی هات رو چطور جبران کنی،چطور تست بزنی و مرور کنی و کلی چیز دیگه…

 

خلاصه هر تجربه ای که از همراهی شاگرد های خصوصی خودم و ارتباط مستقیم با بیش از 100ها نفر دانش اموز داشتم رو میخوام بهت یاد بدم اروم اروم،تا بدون نیاز به صرف هزینه های چند ده میلیون تومنی مشاوره تحصیلی تو هم از هرجای این کشور هستی بتونی به ارزوهات برسی و این رو ماموریت خودم میدونم که بتونم در حد توانم عدالت اموزشی رو برای بچه های ایرانمون فراهم کنم، مواردی رو بهت یاد میدم که واسه یه کنکوری پاشنه اشیل هستن و هیچ جا به راحتی و بدون هزینه پیداشون نمیکنی،تا تو هر شرایطی که هستی فارغ از منطقه ای که زندگی میکنی،فارغ از مدرسه ت،فارغ از وضع مالی خونوادت و … تو هم بتونی مثل بقیه واسه رسیدن به هدفت تلاش کنی و نگران دسترسی نداشتن به امکانات نباشی.

 

با من آرین رضایی نیا همراه باش تا کنار همدیگه ایندتو بسازیم و کشورمون رو به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم
خدا میدونه که این شعار نیست و خواسته قلبی منه که همه ی توانمو بذارم تا شماها عزیزای دلم بتونید پیشرفت کنید و به بهترین ها برسین،چون وقتی فرهنگ کمک و همدلی در یه کشور ایجاد بشه وقتی نوجون ها و جوون های اون کشور پیشرفت کنن اونها هم چند سال دیگه در جایگاه امروز افرادی مثل من قرار میگیرن و به هرکسی که بتونن کمک میکنن،این یعنی بچه های ما قراره جایی زندگی کنن که پدران و مادرانشون با همدیگه و با کمک کردن بی دریغ به هم ساختنش تا بهترین ها رو با بقیه سهیم بشن و همه ی مردم این کشور در زندگیشون به ارامش برسن.

دوستدار تو آرین رضائی نیا

 

  

کلیپ های 60 ثانیه ای موفقیت در کنکور فقط در اینستاگراممون

اینستاگرام ما

یک کلیک فاصله داری تا شنیدن مطالبی که باعث میشه رتبه زیر 1000 بیاری

 

مشاوره کنکور آرین رضائی نیا

 

 

12 پاسخ
 1. Avatar
  atefe says:

  با تچکر استاد،خیلی انگیزه گرفتم با خوندن مقاله،همیشه که سر میزنم به سایت یا کانالتون فول شارژ میشم الحق
  خیلیییییییییییییییییییییییییییی ممممممنوننننننم

  پاسخ
 2. Avatar
  محمد رضا علیمردانی says:

  سلام ااقای رضائی نیا خواهش میکنم درباره پیش نیاز ها بگین که مثلا تو ریاضی کدوم قسمتا مهمه و اصلیه
  من انسانی بودم و تغییر رشته دادم به ریاضی خب خیلی گسترده س الان درسا و منم هیچی نمیدونم
  لطفا کمک کنید بهم

  پاسخ
 3. Avatar
  hanieh says:

  من رشتم رياضي بودهم كنكور تجربي ميخوام بدم
  تا الانم زيست نخوندم به ٢٠ يا ٣٠ درصد زيست نياز دارم يني واقعا انقدر زيست تركيبيه كه نشه من چند تا فصل و جدا كنم و باهاش ٢٠ درصد بزنم ؟؟
  اینم بگم من رياضي فيزيكم قويه

  پاسخ
 4. Avatar
  انسیه says:

  نظام قدیم هستم و ناامید از همه جا چقدر خوبه که یکی هست مص شما هی به ما کمک میکنه
  فقط یه سوال داشتم اینکه واسه جمعبندی نوروز بنظرتون خوبه اردو شرکت کنیم اونم یکی مص منکه انگیزمو از دست دادم
  برم تو اردو بین بقیه خوبه بنظر شما ؟

  پاسخ
 5. Avatar
  007 says:

  سلا اقای رضایی من توی قلم چی ۷۲۰۰ اوردم تازه
  البته قبلا هم تا ۷۲۵۰ هم رفته بودم
  ولی این بار وقتی تراز اوردم ناگهان انگیزم افت کرد
  حالا چیکار کنم که بازمثل قبلا بشم

  پاسخ
 6. Avatar
  سهیلا says:

  تازه باهاتون اشنا شدم،اما ای کاش دو ماه پیش لااقل بود
  واقعا ممنونم از اموزش ها و انگیزه های خیلی عالیتون،مخصوصا کانالتون رو من روزی چندبار نگاه میکنم که یوقت پست جدید نذاشته باشین من ندیده باشم
  خواستم بگم مرسی که اینقد بهمون کمک میکنید

  پاسخ
 7. Avatar
  سپهر says:

  یک مشکلی من دارم اینه اصلا نمیتونوم تمرکز کنم اقا
  هرچقدر هم تلاش کنم فرق نمیکنه باز همش حواسم پرت دوستام و ایناس
  لطفا راجب ان بهم بگین؟لازمه مشاوره خصوصیتون شرکت کنم تا بدونم همه مشکلام حل میشه؟

  پاسخ
  • A.Rezaeinia
   A.Rezaeinia says:

   سلام
   استاد در کانال به این سوال پاسخ دادن و میتونید با جستجوی هشتگ تمرکز در کانال به راه حل های مختلفی که توضیح دادن برسید

   پاسخ
 8. Avatar
  hatam taie says:

  سلام. من 35 سالمه. دکترای کشاورزی از سراسری درتهران دارم. مقالات isi دارم ورتبه اول دانشگاهم ولی بیکارم. نگیین از بی عرضگیته معرف از جایی نداشتم از روز اول کنکور دادم نمیخواستم رشتمو ولی چاره ای جز رفتن نبود. محروم از کنکور مجدد بودم. سراسری بهترین دانشگاه. به خودم بارها گفتم فکر کن درس نخوندی. سنم بالا رفته. کاش میشد راه رفته که بیراهه بود را برگشت و قدم در راه درستگذاشت. بچه ها قدر عمرتون رو بدونید. کار درست انجام بدین. من که از دنیا ناامیدم. متأسفم.

  پاسخ
  • A.Rezaeinia
   A.Rezaeinia says:

   تا اخرین لحظه ای که نفس میکشیم حق انتخاب داریم واسه تغییر مسیر زندگیمون،فارغ از اینکه تا قبلش چیکار کردیم و چه نتیجه ای بدست اوردیم …
   ممنون از که تجربه ت رو باهامون در میون گذاشتی

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره کنکور مهندس رضائی نیا

در تمام زندگی بدلیل لطف بزرگی که خداوند منان به من داشته
بار مسئولیتی را روی دوش خود احساس میکردم و همواره در
پی این بودم که بتوانم روزی اگر فرصتی دست داد این دین را ادا کنم
و هرآنچه نوجوانان و جوانان سرزمینم لازم دارند برای موفقیت،از طول
تمام سالهایی که در امر مشاوره کنکور فعالیت داشتم صرف پیشرفتشان کنم
و بتوانم در شادی شما عزیزان سهیم باشم،سپاسگذار خداوندم
که این فرصت پس از مدت زیادی دست داد و قسمت بر این شد که
مرکزی تحت عنوان مشاوره کنکور ایجاد بشود و …
سرتان سلامت حالتان خوش زندگیتان پر برکت.

آرین رضائی نیا مشاور کنکور

پادکست های مشاوره ای و ویس کارگاه ها
مقالات برتر متناسب با بازه زمانی
بزودی برگذاری کارگاه های اموزشی