وبلاگ - آخرین اخبار

راز موفقیت در کنکور !

بهت تبریک میگم وقتی این مقاله رو برای مطالعه انتخاب کردی یعنی وجود و موفقیتت واست اهمیت داره،دقیقا همون چیزی که همیشه یکی از خصیصه های افراد موفق بوده و هست،امروز میخوام راجب راز موفقیت در کنکور باهات صحبت کنم نکته ی ساده اما بسیار مهمی که شاید خیلی از بچه ها و حتی اکثر مشاوران کنکور به راحتی ازش میگذرن
و اهمیت اون توی این یکسال طلایی رو نادیده میگیرن،دقیقا همون نکته ی اساسی که بیش از 70% موفقیت رتبه های برتر رو به خودش اختصاص میده !

 

فکر میکنم درست حدس زدی،بله راز موفقیت در کنکور همون سوخت مسیر موفقیت،یعنی انگیزه و هدفه !
اگر بخوام واکاوی کنم واست متاسفانه تعداد زیادی از همکاران من بدون توجه به این ویژگی به راحتی از کنارش میگذرن همون ویژگی که از اون به عنوان راز موفقیت در کنکور صحبت کردم و واقعا یک راز هم هست که تعداد زیادی اون رو میدونن اما هیچوقت در جهت انجامش به شکل صحیح اقدامی نکردن.

 

لازمه ی پیشرفت و اون چیزی که تو رو به سمت آینده عالی سوق میده،همون تفکرات و هدف گزاری توئه که متاسفانه توسط همکاران بنده در درجات بسیار پایین اولویت قرار میگیره و تصورشون بر اینه که نکات تحصیلی یا حل تست یا ازمون ارزش بیشتری برای وقت گزاشتن دارن در صورتی که تا سوختی نباشه یک ماشین هرچقدر هم گرون قیمت باشه و از نظر فنی عالی باشه هیچ ارزشی نداره و کاری رو ازپیش نمیبره.

 

امروز میخوام باقاطعیت بهت بگم که کار بزرگی وجود نداره!؟
کارهای بزرگ همون کارهای کوچیک و توجه به جزئیاتی هستن که شاید به خودی خودشون از اهمیت کمی برخوردار باشن اما پس از در کنار هم قرار گرفتنشونه که میتونن یک موفقیت بزرگ یا یک فاجعه عظیم رو به وجود بیارن.

راز موفقیت در کنکور

 

یکی از همین جزئیات،انگیزه و هدفه که طی تجربه در طول این سالها،به قطع میتونم بگم زندگی یک داوطلب کنکور رو از این رو به اون رو میکنه،
تو،امسال باید حرکت کنی و این حرکتت نیازمند سوخته،سوخت تو همون هدفیه که تو ذهنت پروروندی،همون راز موفقیت در کنکور.

شاید توی رویاهات داری باهاش زندگی میکنی،شاید خودت رو توی بیمارستان وقتی داری بیمارتو ویزیت میکنی تصور کنی یا شایدم وقتی با یه کیف چرم قهوه ای رنگ داری از پله های دادگاه واسه دفاع از موکلت بالا میری …

 

همینجا میخوام بهت بگم به این کارت ادامه بده،تو رویاهات غرق شو،این رویاهای توئه که آیندتو تعیین میکنه،رویاهای تو راز موفقیت در کنکور توئه!!!
هر روز صبح وقتی از خواب بیدار میشی سعی کن چند دقیقه رو به این اختصاص بدی که به اهدافت فکر کنی،رویاپردازی کنی تو آینده ای که از این دنیا میخوای و حق مسلم توئه غرق بشی.

بهت اطمینان میدم اگر واقعا بتونی به شکل درست اینکارو انجام بدی چنان انگیزه ای بگیری که باعث بشه طولی نکشه که تو زندگیت به حقیقت تبدیل بشن هر اونچه یروزی به چشم رویا و خیال بهشون نگاه میکردی.

 

فکر میکنی دلیل موفقیت رتبه های برتر،مثل کسایی که الان روپوش پزشکی تنشونه چی بوده؟
اجازه بده یه راز کوچیک دیگه رو هم بهت بگم که همونطور که زندگی اونها رو تغییر داد زندگی تو رو هم تغییر میده!

اونها به خودشون به رویاهاشون باور داشتن،باور داشتن و با این باور تو مسیر موفقیت قدم گزاشتن و پیشرو شدن.
همه چی دست خودته دخترخانوم/آقا پسر گل،حالا تو راز موفقیت در کنکور رو میدونی،این خود تو و اهدافت هستین که به زندگی و آینده ت مسیر وجهت میدین،تویی که تعیین میکنی یک سال دیگه تو چه حالی و در حال انجام چه کاری باشی.

 

به رویاهات فکر کن و به حقیقت تبدیلشون کن …

 

نکات و ویس های کوتاه مشاوره ای را در کانال تلگرام دنبال کنید

مشاوره کنکور آرین رضائی نیا

 

1 پاسخ
  1. Avatar
    حسین says:

    سلام دکتر ممنون بابت مشاوره هاتون من یه دانش آموز استثنایی ام از لحاظ آموزشی )3سال جهشی خوندم )اما پارسال دقیقا توهمین دام افتادم وادامه دادم ورتبم خیلی بد شد امسالم که بورسیه قلمچی شدم خیلی ترازم که5200ثابت هرکاری میکنم بدتر میشم با مشاوره های غلط اینو اون ونمیتونمم مشاوربگیرم بابت هزینش الآن وقتی مقاله سایتتون رودیدم خیلی انگیزه گرفتم وامیددرمن برای قبولی پزشکی تازه شد ممنون

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره کنکور مهندس رضائی نیا

در تمام زندگی بدلیل لطف بزرگی که خداوند منان به من داشته
بار مسئولیتی را روی دوش خود احساس میکردم و همواره در
پی این بودم که بتوانم روزی اگر فرصتی دست داد این دین را ادا کنم
و هرآنچه نوجوانان و جوانان سرزمینم لازم دارند برای موفقیت،از طول
تمام سالهایی که در امر مشاوره کنکور فعالیت داشتم صرف پیشرفتشان کنم
و بتوانم در شادی شما عزیزان سهیم باشم،سپاسگذار خداوندم
که این فرصت پس از مدت زیادی دست داد و قسمت بر این شد که
مرکزی تحت عنوان مشاوره کنکور ایجاد بشود و …
سرتان سلامت حالتان خوش زندگیتان پر برکت.

آرین رضائی نیا مشاور کنکور

پادکست های مشاوره ای و ویس کارگاه ها
مقالات برتر متناسب با بازه زمانی
بزودی برگذاری کارگاه های اموزشی